JÓGA DNES Konference 19. 10. 2024

JÓGA DNES Konference je ladění energií, setkávání se a vzájemná inspirace. Jógové lekce, povídání, diskuse i tiché vnitřní mlčení na největší akci jógy roku 2024 v Praze. U toho nesmíte chybět. Přijďte přidat svůj podíl energie a podpořit sebe i ostatní v radosti ze života.

ZÁŽITKY, EMOCE, ZTIŠENÍ A PŘÁTELSTVÍ – JÓGA Když se minulost a přítomnost potkají a přenesou se na místo, kde historie sálá z každé ulice i budovy, tak JÓGA DNES Konference se nemůže konat nikde jinde než v samém srdci starobylé Prahy – v Martinickém paláci na Hradčanském náměstí.

TERMÍN 19.10.2024

MÍSTO: MARTINICKÝ PALÁC, PRAHA

CENA: 1990 Kč

CENA OD 1.6.2024: 2190 Kč

Cena obsahuje 7 lekcí, které si zvolíte po uhrazení poplatku za JD konferenci. Lekce rezervujete zde. Po objednávce získáte e-mail se všemi informacemi k platbě převodem, pokud neplatíte platební kartou.

POZOR! 1 osoba může objednat pouze jeden vstup na konferenci, a to z důvodu registrace lekcí. Pokud nemáte přístupové heslo ke svému účtu, vygenerujte si je pomocí tohoto formuláře.

JÓGA DNES Konference proběhne ve dvou překrásných palácových sálech, které svou historií „promlouvají“. K jednomu ze sálu byla připojena kaple zdobená uvnitř, ale i po stranách. Okolo vstupu do kaple, který je umístěn v hlavním sále, se na vnější stěně nacházejí poškozené malby Adama a Evy inspirované Dürerovým dílem. Právě na tomto místě máte možnost rozložit svou podložku a užít si den plný jógy, zážitků a pohody.

8:45–9:30 PREZENCE

sál A

 • 09:30–10:30 Ranní powerjóga / Jakub Šamberger
 • 10:45–12:00 Pozdrav slunci v detailu / Ladislav Pokorný
 • 12:15–13:00 Face Yoga / Simona Rydlová

PAUZA 13:00 – 13:30 

 • 13:30–14:45 Jin a jang flow jóga / Veronika Carmanová
 • 15:00–15:45 Dýchárna / Václav Krejčík
 • 16:00–17:00 Jinová jóga „podzimní plynutí“ / Romana Klášterecká
 • 17:15–18:15 Jóga duše s živou hudbou / Markéta Faustová

sál B

 • 09:30–10:30 Feel good jóga / Katka Bílková a Martina Vrňáková
 • 10:45–12:00 Společná praxe pro podporu agni / Zuzana Klingrová
 • 12:15–13:00 Role agni, „trávicího ohně“, v našem těle (teorie) / Zuzana Klingrová

PAUZA 13:00 – 13:30 

 • 13:30–14:45 Bhakti vinjása – jógová péče o tělo, mysl a duši / Lucie Huříková
 • 15:00–15:45 Chant and be happy – kírtan, mantra session / Lucie Huříková
 • 16:00–17:00 Astrologický průvodce od mysli k vědomí (teorie) / Martina Kabala
 • 17:15–18:30 Harmony flow jóga / Lenka Robinson

Popis jednotlivých lekcí

1A/ Ranní powerjóga / Jakub Šamberger

(60 minut)

Probudíme tělo jemným rozhýbáním, které postupně rozvineme v pozdravech slunci a posílíme všechny svalové skupiny v dynamice bojovníků. Vyzkoušíme si stabilitu v balančních ásanách a doladíme protažení těla v pozicích na zemi. Celou praxi necháme doznít v závěrečné uvolňující šavásaně.

 

1B/ Feel good jóga / Katka Bílková a Martina Vrňáková

(60 minut)

Ranní jógová praxe nás naladí na celý program konference. Jemné rozhýbání, první ásany a flow přechody, trocha síly a tréninku pro střed našeho těla s podporou dechu. Balance nás zklidní a vrátí zpět na podložku k obráceným pozicím a závěrečné společné šavásaně. Speciálně sestavený playlist a naše dvojitá energie pro váš feeling good…

 

2A/ Pozdrav slunci v detailu / Ladislav Pokorný

(75 minut)

Workshop bude věnován aštángovým pozdravům slunci A + B, kdy budou zmíněny důležité technické detaily, které mohou vaši praxi posunout o level výš. Právě v pozdravu slunci je uplatňován princip vinjásy.

 

2B/ Společná praxe pro podporu agni / Zuzana Klingrová

(75 minut)

Lekce, která podpoří trávicí oheň agni, jenž je z pohledu ájurvédy velmi důležitý pro naše zdraví. Praxe pro sílu a vitalitu, fyzickou i mentální, vám přinese pocit radosti, jistoty i stability. Lekce zahrnuje pránájámu, ásany, krije, meditaci i filozofii jógy a ájurvédy.

 

3A/ Face Yoga / Simona Rydlová

(45 minut)

Face Yoga neboli obličejová jóga pracuje se stejnými principy jako každá jiná jóga, jen od krku výš. Jediná část těla, kterou nikdy nezakryjeme a tak málo se jí věnujeme. Obličejová jóga posiluje a tvaruje svaly obličeje. Jak geniální a jednoduché. Stačí 10 minut denně. Nepotřebujete k tomu nic speciálního. „Je to metoda, kterou budete využívat celý život,“ říká Simona Rydlová, certifikovaná lektorka Face Yogy, která se učila a svou certifikaci získala přímo od zakladatelky tohoto oboru Fumiko Takatsu.

 

3B/ Role agni, „trávicího ohně“, v našem těle (teorie) / Zuzana Klingrová

(45 minut)

Povídání o agni, trávicím ohni v našem těle, který zajišťuje správné fungování trávicích a vylučovacích procesů a prospívá také našemu emocionálnímu zdraví i celkovému nadšení pro život. Nerovnováha agni se může projevovat různými způsoby. Zásadní je nalézt příčiny vašich příznaků a určit povahu nerovnováhy. Dozvíte se více i o tom, jak o agni pečovat z pohledu jednotlivých dóš.

 

4A/ Jin a jang flow jóga / Veronika Carmanová

(75 minut)

Neexistuje dobro ani zlo, jen nekonečné prolínání dvou energetických pólů. Svírání a rozevírání, klid a expanze, jemnost a síla. Touto pulzací tepe celý vesmír, stejně jako my všichni. A tak není možné, aby existovala dobrá nebo špatná praxe, je to jen pulzace vašeho dechu a pohybu či klidu. Na lekci jin a jang flow si prožijete propojení s hlubokým jinem a výbušným jangem ve vašem vnitřním mikrokosmu. Bude mi ctí být vám průvodcem.

 

4B/ Bhakti vinjása – jógová péče o tělo, mysl a duši / Lucie Huříková

(75 minut)

Jógová filozofie pojednává mimo jiné o našich obalech (kóšách), které potřebují lásku a péči. Bhakti se ve spojení s vinjásou dokáže celistvě postarat o každou jednu vrstvu. S opečováváním nám pomohou mantry s harmoniem, sankalpa, šástry, vědomý dech, pozornost v těle, ásany a hlavně spojení naší společné energie. Půjdeme do opravdové hloubky a navážeme tak na staré tradice.

 

5A/ Dýchárna / Václav Krejčík

(45 minut)

V DÝCHÁRNĚ se spojují metody jógové a dechové terapie, breathworku, oxygen advantage tréninku, vědeckých výzkumů a moudrosti tradiční pránájámy na základě fyziologie, mechaniky a biochemie dýchání. V rámci DÝCHÁRNY probíhá cílený trénink práce s pozorností, rozvoj a náprava dechového vzorce na základě praktikování různých dechových technik, práce s poměrem dechových fází (nádech, výdech, zádrž dechu), a to vše s cílem zpomalit dech. Protože „čím pomaleji a jemněji dýcháte, tím déle žijete“.

 

5B/ Chant and be happy – kírtan, mantra session / Lucie Huříková

(45 minut)

Kírtan je v dnešní době čím dál tím více oblíbenou meditační praxí. Často nabírá takovou dynamiku, že vám ihned vykouzlí úsměv na rtech, zaplaví vás radostnými pocity a přivede vás rovnou k sobě – dovnitř. Mantra je speciální esencí, která uspokojí všechny potřeby divoké mysli a přenese nás přímo k našemu srdci. Kírtan za pomoci manter doladí vše, o co se dech a ásany nestihly postarat. Lekce bude probíhat za doprovodu indických hudebních nástrojů (harmonium, mridangu – indický buben a kartály).

 

6A/ Jinová jóga „podzimní plynutí“ / Romana Klášterecká

(60 minut)

Jinová jóga je mírná, meditativní a zaměřuje se na práci s pojivovou tkání a uvolňování napětí v těle. Lekce pomůže uklidnit vaši mysl a podpoří regeneraci organismu. Hlavní částí jsou zklidňující ásany s delší výdrží (obvykle od 3 do 5 minut). Lekce zahrnuje také práci s dechem a je zakončena závěrečnou šavásanou.

 

6B/ Astrologický průvodce od mysli k vědomí (teorie) / Martina Kabala

(60 minut)

Zjistíme, v jakém období se nacházíme, jaké astrologické aspekty nyní pracují pro nás a jak je můžeme správně uchopit. Řekneme si, jakým způsobem funguje mysl a tvoří naši realitu. Co nás pohání vpřed? Dozvíme se, co dělat, když se nám nedaří plnit své představy, cíle a plány a válcuje nás naše podvědomí.

 

7A/ Jóga duše s živou hudbou / Markéta Faustová

(60 minut)

Je možné pohybovat svou duší a emocemi v ní pomocí jógy? Napojíme se na zdroj a v jógovém plynutí rozproudíme emoce po těle. Rozpustíme napětí a uvolníme se do toho, co právě prožíváme. Živá hudba nás podpoří v tom správném naladění se na svoji duši. Přijďte takoví, jací jste.

 

7B/ Harmony flow jóga / Lenka Robinson

(75 minut)

Jemná a laskavá vinjása flow zahrnuje prvky jógové terapie a dalších pohybových metodik. Praxe se bude příjemně vrstvit – tělo postupně a zlehka připravíme, poté se moudře dotkneme výživné dynamiky a sestoupíme opět do jemnosti. Během lekce budeme cestovat, z lehu na zemi se přesuneme do sedu, na všechny čtyři, přes psa do stoje a zpět na zem. Užijeme si i dechové techniky, ztišení, vedené relaxace a inspirativní čtení. Lekce je vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.